tel. 24 355 15 77
kom. 500 418 253

e-mail: sp2kutno@tlen.pl

DWÓJKA WYGRYWA W ZAWODACH MARYNISTYCZNYCH

Dnia 14.05.2016 na obiektach SP nr 9 w Kutnie został rozegrany finał wojewódzki Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej pod nazwą „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”.

Młodzież startowała w pięciu konkurencjach: pytania testowe, strzelanie z karabinka pneumatycznego, wiązanie węzłów żeglarskich, rzut rzutką ratowniczą, pływanie.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie zajęli pierwsze miejsce drużynowo (Mateusz Jóźwiak, Wiktoria Kapica).

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Mateusz Jóźwiak, Wiktoria Kapica zajęła czwarte miejsce.

Uczniowie Mateusz Jóźwiak i Wiktoria Kapica, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, zakwalifikowali się do reprezentacji woj. łódzkiego i będą reprezentować Gimnazjum nr 2 w Kutnie i Zarząd Wojewódzki LOK w Łodzi w Finale wojewódzkim w/w konkursu, który odbędzie się w Jastarni w dniach 10-12 czerwca br.

Opiekunem młodzieży był p. Andrzej Karbowski.